ZA POKLADY AFRIKY - DO NAMIBIE & BOTSWANY & ZIMBABWE

Velká a dobrodružná výprava na 11 dní & 9 dní v Namibii, Botswaně & Zimbabwe s 2 až 4 nadšenými cestovateli.

Termíny těchto velkých a dobrodružných výprav jsou k dispozici kdykoli v průběhu celého roku 2021 & 2022.

Namibie - dechberoucí & dojemná.

Namibie je příhodně pojmenovaná podle nejstarší pouště na světě - Namib Desert. Namibie leží na jihozápadním pobřeží Afriky a je známá svou rozsáhlou krajinou a nekonečnou zásobou čisté oblohy, která je ve dne zalitá sluncem a v noci plná hvězd. Namibie se může pochlubit obrovským množstvím divoké zvěře v rozmanitých krajinách Národních Parků a Přírodních Rezervací, dojemnou solnou pánví Etosha Pan v Národním Parku Etosha National Park, červenými písečnými dunami v dechberoucím Sossusvlei, osamělými plážemi podél Pobřeží Koster Skeleton Coast a nedotčenou divočinou v krajinách Damaralandu a Kaokolandu. V Namibii najdeme plno úžasných kontrastů, stačí si je jen užít.

Botswana - krásná & lákavá.

Botswana je vnitrozemský stát na jihu Afriky, sousedící s Jižní Afrikou, Namibii, Zambii a Zimbabwe. S výjimkou východní části tvoří většinu území Botswany poušť Kalahari Desert. Poušť Kalahari Desert nabízí pozoruhodný úkaz - krásnou a lákavou deltu Okavango Delta, která je napájená dešťovou vodou z míst vzdálených přes tisíc kilometrů. Botswana má všechny předpoklady pro to, aby se stala nejlepší Safari destinací pro nadšené cestovatele.

Zimbabwe - vzrušující & zázračné.

Zimbabwe je obdařeno nádhernými scenériemi a nedotčenou divočinou. Řeka Zambezi River tvoří hranici se Zambii, podél které se nachází jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády Victoria Falls. Řeka Limpopo River zase tvoří hranici s Jižní Afrikou, kde je řada žulových kopců a majestátních hor, svěžích lesů a řek východní vysočiny, až po nedotčené a klidné Národní Parky. Národní Park Mana Pools National Park, který se nachází na řece Zambezi River, nabízí vzrušující výhledy a možnosti pozorování divoké zvěře. Podél Botswany se nachází Národní Park Hwange National Park - domov posledních velkých stád afrických buvolů a slonů.

Zambie - divoká & dramatická.

Zambie je jednou z nejméně navštěvovaných, ale nejzajímavějších přírodních a kulturních destinací v jižní části Afriky. Zambie se se skládá z rozlehlé náhorní plošiny a z mnoha údolí řek s rozmanitou faunou a flórou. Na severu země v tropickém pásmu leží jezero Tanganyika Lake. Právě v Zambii vznikl koncept netradičních pěších velkých a dobrodružných výprav, způsob jak si užít tu nejdivočejší faunu a flóru v mnoha Národních Parcích. Obzvláště rozmanitý je tamní ptačí život, jeho jedinečné druhy přitahují nadšené cestovatele z celého světa. Zambie, to je stále neobjevená Afrika s nadčasovým smyslem pro divočinu.

Vydejme se spolu pod africké slunce a prozkoumejme některé z nejkrásnějších oblastí africké divočiny na velkých a dobrodružných výpravách. Tyto velké a dobrodružné výpravy s místním a česky mluvícím průvodcem Vám umožní bezpečně a pohodlně objevovat odlehlé a nedotčené oblasti afrického kontinentu, zažít ty nejautentičtější atrakce a odpočinout si v nejlepších místech.

Proč cestovat s námi na velkých a dobrodružných výpravách?

Jsme jedni z nejlepších co se týká výběru velkých dobrodružných výprav, autentických atrakcí, pohodlí při cestování a nejlepších míst k odpočinku. 

Naše cenové nabídky za velké a dobrodružné výpravy, ať to jsou individuální, pro rodiny s dětmi, pod stany, nebo po vlastní ose (self-drive) jsou mnohokrát lepší a cenově dostupnější.

Díky bezpečným a pohodlným autům SUV 4X4 se s námi dostanete na místa, kde se jiní nedostanou a navštívíte s námi autentické atrakce o kterých jiní neví. 

Maximální využití času na našich velkých a dobrodružných výpravách je samozřejmostí.

To co jiní nestihnou, nebo nezvládnou, to my stihneme a zvládneme úplně v pohodě.  

Na co se můžete těšit na této velké a dobrodružné výpravě?

Pohoří Khomas Hochland Mountain & Prohlídku Města City Of Windhoek & Poušť Namib Desert & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci We Kebi Game Reserve & Národní Park Namib-Naukluft National Park & Pánve Deadvlei & Hiddenvlei & !Naravlei & Ostrichvlei & Sossusvlei & Dunu Elim Dune & Kaňon Sesriem Canyon & Obratník Kozoroha Tropic Of Capricorn & Údolí Řeky Gaub River Valley & Údolí Řeky Kuiseb River Valley & Žijící Fosilii Welwitschia mirabilis & Měsíční Krajinu Moon Landscape & Pobřeží Koster Skeleton Coast & Prohlídku Města City Of Swakopmund & Tržnici Nerostů Uiba-Oas Crystal Market & Horu Spitzkoppe & Skalní Malby Křováků Bushmen Rock Art & Krajiny Damaralandu & Pohoří Brandberg Mountain & Skalní Rytiny Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art & Kmen Damara Tribe & Spálenou Horu Burnt Mountain & Čedičové Varhany Organ Pipes & Zkamenělý Les Petrified Forest & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Palmwag Game Reserve & Kmen Himba Tribe & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Hobatere Game Reserve & Pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park & Pohádkový Les Moringa Fairy Tale Forest & Pánev Etosha Pan & Pevnost Namutoni Fort & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Onguma Game Reserve & Majestátní Pohoří Otavi Mountain & Jezero Otjikoto Lake & Meteorit Hoba Meteorite & Poušť Kalahari Desert & Vodopády Popa Falls & Pozorování divoké zvěře v Národním Parku Mahango National Park & Plavbu lodí na Řece Chobe River & Pozorování divoké zvěře v Národním Parku Chobe National Park & Prohlídku Města City Of Kasane & Plavbu lodí na Řece Zambezi River & Prohlídku Města City Of Victoria Falls & Viktoriiny Vodopády Victoria Falls

První den.

Odlet z Evropy do Afriky.

Druhý den.

Přílet z Evropy do Afriky.

Po příletu do Namibie na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport se vydáme přes horské průsmyky Kupferberg Pass a Spreetshoogte Pass do nejstarší pouště na světě - Namib Desert. První noc v Africe si odpočineme v We Kebi Safari Lodge, která nás za soumraku odmění krásnými výhledy na okolní hory.

Třetí den.

První paprsky východu slunce barví písečné duny do oranžova kontrastující s bledě modrou oblohou a bílými pánvemi Deadvlei, Hiddenvlei, !Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei. Navštívíme tyto kouzelné pánve, zaplněné pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab River náhle ukončila svůj tok. Na zpáteční cestě se zastavíme na procházku v hluboce vytvarované erozí rokli kaňonu Sesriem Canyon. Odpoledne cestujeme pustými vlnitými kopci přes Obratník Kozoroha Tropic Of Capricorn a přes dvě geologicky fascinující údolí, Údolí řeky Gaub River Valley a Údolí řeky Kuiseb River Valley v srdci Národního Parku Namib-Naukluft National Park, který je známý svou rozmanitostí pouštních druhů rostlin a zvěře. Uvidíme Žijící fosilii Welwitschia mirabilis a dramatickou Měsíční krajinu Moon Landscape. Po příjezdu do města City Of Swakopmund, směsi německé architektury a africké atmosféry, si odpočineme jednu noc u Pobřeží Koster Skeleton Coast v nejstarším a nejlepším hotelu v Namibii v Hansa Hotel.

Budeme mít jedinečnou možnost hodinového letu horkovzdušným balónem nad nejstarší poušti světa - Namib Desert za příplatek od 9 990 Kč.

Pánve oblasti Sossusvlei.

Tato skupinka pěti pánví vděčí za svou existenci občasnému toku řeky Tsauchab River. Sossusvlei ve skutečnosti znamená "Pánve, kde se voda shromažďuje v dobrých dešťových sezónách a může nějakou dobu přetrvávat". Přístup k pánvím je velkolepě lemován některými z nejvyšších písečných dun na světě. Jejich přírodní krása a naprostá majestátnost přitahuje nadšené cestovatele z celého světa. 

Budeme mít jedinečnou možnost dvouhodinového letu letadlem Cessna 210 nad nejstarší poušti světa - Namib Desert za příplatek od 5 790 Kč.

Čtvrtý den.

Dnes ráno opouštíme Pobřeží Koster Skeleton Coast a odjíždíme do krajin Damaralandu, domovů ikonických druhů savců - pouštních lvů, pouštních nosorožců černých a pouštních slonů. Cestujeme v krajinách mohutné hory Spitzkoppe, přezdívané "namibijský Matterhorn", kde navštívíme skalní malby kmene Křováků Bushmen Rock Art. V pozadí pohoří Brandberg Mountain v krajinách Damaralandu, jedněch z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii strávíme dnešní odpoledne, kde se seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamanělý les Petrified Forest. Dnešní noc si odpočineme v "Místech červených skal" Palmwag Lodge & Game Reserve.

Pobřeží Koster Skeleton Coast.

Nekonečné výhledy pokryté pláněmi, starými údolími, drsnými vrcholy rámují jedno z nedramatičtějších pobřeží na světě. I když tuto pověst má toto pobřeží zřejmě zaslouženě, Pobřeží Koster Skeleton Coast v sobě skrývá ještě mnohem více. Nejspolehlivějším, i když minimalistickým zdrojem vody pro většinu tohoto pobřeží je známá namibijská mlha. S její pomocí se zde daří udržovat život. S tamními podmínkami se dokáží vypořádat zástupci kmene Himba Tribe, kteří zaujmou neobvyklými kroji, zajímavými účesy a dodržováním tradičního způsobu života. Pobřeží je pusté, poseté velrybími kostmi a vraky lodí. Proto není divu, že se mu říká Pobřeží Koster Skeleton Coast.

Pátý den.

 V pozadí pohoří Brandberg Mountain v krajinách Damaralandu, jedněch z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii strávíme dnešní dopoledne, kde se seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Odpoledne navštívíme kmen Himba Tribe. Tito lidé po staletí dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečnosti. Po večeři se vypravíme na noční pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Hobatere Game Reserve, která také bude místem pro náš odpočinek. 

 Krajiny Damaralandu & Kaokolandu.

Drsné a skalnaté krajiny severozápadní části Namibie se vyznačují údolími a suchými koryty řek, které si razí cestu hlubokými roklemi a starodávnými geologickými rysy. Ploché hory, větrem vytesané pískovcové útesy, široká údolí a samotné říční soutěsky připomínají mnohem vlhčí minulost, kdy krajiny vytvářely srážky a trvalé řeky. Dramatičnost a vznešenost krajin je ještě umocněna střetáváním ikonických druhů savců - pouštních lvů, pouštních nosorožců černých a pouštních slonů. 

Šestý den.

Národní Park Etosha National Park, je známý svým obrovským množstvím a rozmanitostí divoké zvěře, ptáků a jedinečných krajin jako je dojemná solná pánev Etosha Pan, nebo Pohádkový les Moringa Fairy Tale Forest. Přírodní Rezervace Onguma Game Reserve a jejich lodžie mají krásný výhled na vodní napajedla, která poskytují skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků.

Národní Park Etosha National Park.

Jedním z nejznámějších míst Namibie je rozlehlý Národní Park Etosha National Park, jehož součástí je dojemná solná pánev Etosha Pan. Před mnoha lety to bylo jezero, ale geologický posun způsobil, že řeka Kunene River změnila svůj tok a voda v jezeře vyschla, takže dnes její vyprahlý bílý povrch napájí jen několik menších řek, zřídka ji částečně, nebo úplně zaplaví a může tak přilákat obrovská hejna plameňáků a dalších ptáků. Zatímco její povrch je slaný a bez života, na okrajích jej obklopuje překvapivě velké množství typů vegetace a řada vodních pramenů, které jsou během období suchých měsíců vhodnými místy pro pozorování divoké zvěře a ptáků.

Sedmý den.

Po ranní vyjížďce na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park, cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst v Namibii, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě - Hoba Meteorite. Odpoledne pokračujeme na severovýchod Namibie do oblastí regionů Kavango a Zambezi Regions, kde dominují velké naplaveninové oblasti podél řek Okavango, Chobe a Zambezi Rivers. Po cestě uvidíme také mnoho tradičních chýší, které se stále používají k bydlení v běžném životě místních lidí. Odpoledne navštívíme vodopády Popa Falls, kde si užijeme západ slunce v těchto velkolepých krajinách poblíž Národního Parku Bwabwata National Park. Místo, kde si odpočineme, Shametu River Lodge nám nabízí krásný výhled přes řeku Okavango River na jinou část Národního Parku Bwabwata National Park - Buffalo Game Park.

Osmý den.

Při výhodu slunce se vydáme na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Bwabwata National Park - Mahango Game Park, který je jedním z nejmenších Národních Parků Namibie, zato návštěva bude odměnou, pokud jde o pozorování divoké zvěře a ptáků. Mahango Game Park se může pochlubit různými vzácnými druhy antilop, které nejsou k vidění v jiných částech Namibie. Po příjezdu a prohlídce města City Of Kasane v Botswaně, vyjedeme na plavbu lodí, kde budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř podél břehů řeky Chobe River a také si užit západ slunce v těchto velkolepých krajinách Národního Parku Chobe National Park. Místo, kde si odpočineme, Old House Kasane nám nabízí krásné výhledy na řeku Chobe River.

Národní Park Chobe National Park.

Na severovýchodě delty Okavango Delta leží řeka Linyanti River, která je součástí Národního Parku Chobe National Park. Krásu této krajiny podtrhuje kanál Savute Channel, přeliv Selinda Spillway, spojující systémy řek Okavango a Linyanti Rivers, produktivní mokřad Linyanti Swamp a rozsáhlé lesy Mopane Woodlands. Tyto krajiny, spolu s mnoha rozmanitými močály, vodními toky, říčními i suchými lesy a loukami jsou proslulá jednou z největších koncentrací slonů v Africe, významnou koncentrací predátorů, a také výskytem vzácných antilop. Stručně řečeno, je to jedna z nejdůležitějších a nejrozsáhlejších oblastí divočiny v Botswaně, která tvoří úžasný kontrast oproti deltě Okavango Delta.

Devátý den.

Při východu slunce se vydáme na ranní pozorování divoké zvěře v Národním Parku Chobe National Park, který je domovem největší koncentrace slonů v Africe a během období such, obrovská stáda slonů přicházejí k řece Chobe River uhasit jejich žízeň. Národní Park Chobe National Park také přitahuje lvy, levharty, hyeny a divoké psy. Po příjezdu a prohlídce města City Of Victoria Falls v Zimbabwe, vyjedeme na plavbu lodí, kde budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř podél břehů řeky Zambezi River a také si užit západ slunce v těchto velkolepých krajinách Národního Parku Victoria Falls National Park. Poslední noc v Africe si odpočineme v PheZulu Safari Lodge. 

Desátý den.

Po snídani se projdeme deštným pralesem s mnoha krásnými vyhlídkami, budeme svědky tohoto přírodního úžasu, této dramaticky krásné podívané Viktoriiných vodopádů Victoria Falls a zjistíme, proč jsou jedním ze sedmi přírodních divů světa. Poté cestujeme na mezinárodní letiště Victoria Falls International Airport, kde nás čeká zpáteční let do Evropy. 

Budeme mít jedinečnou možnost dvanácti až třinácti minutového letu helikoptérou nad jedním ze sedmi divů světa - Viktoriiny vodopády Victoria Falls za příplatek od 2 790 Kč.

Jedenáctý den.

Přílet z Afriky zpět do Evropy. 

Co je v cenové nabídce zahrnuto:

Mezinárodní letenka Praha - Windhoek a Victoria Falls - Praha v ceně od 19 990 Kč 

Bezpečné a pohodlné auto SUV 4X4

Místní a česky mluvící průvodce

Snídaně, něco lehkého k snědku po cestě a večeře

Nejlepší místa k odpočinku 

Autentické atrakce podle itineráře

Cestovní vízum do Namibie a Zimbabwe 

Co není v cenové nabídce zahrnuto:

Cestovní pojištění 

Výdaje pro osobní spotřebu

Cenová nabídka na jednoho nadšeného cestovatele je od 82 590 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj je od 4 890 Kč

© Copyright Jedeme na Safari & Jedeme do Afriky 2011-2021