DO ZEMĚ DIVŮ - DO JIŽNÍ AFRIKY 

Velká a dobrodružná výprava na 15 dní & 13 dní v Jižní Africe s 2 až 4 nadšenými cestovateli.

Termíny těchto velkých a dobrodružných výprav jsou k dispozici kdykoli v průběhu celého roku 2021 & 2022.

Jižní Afrika - obdivuhodná & rozmanitá.

Jižní Afrika se nachází na jižním okraji afrického kontinentu a je ze tří stran ohraničena oceány. Ve vnitrozemí nalezneme vše, od bujných tropických lesů, přes pouště a hory, až po otevřené savany. Národní park Kruger National Park je proslulý jako přední destinace pro pozorování divoké zvěře a ptáků. Pobřeží zase nabízí obdivuhodné výhledy, písečné pláže a zalesněné útesy. Podél pobřeží lze obdivovat rozmanité mořské živočichy, od velryb až po nedotčené korálové útesy.

Vydejme se spolu pod africké slunce a prozkoumejme některé z nejkrásnějších oblastí africké divočiny na velkých a dobrodružných výpravách. Tyto velké a dobrodružné výpravy s místním a česky mluvícím průvodcem nám umožní bezpečně a pohodlně objevovat odlehlé a nedotčené oblasti afrického kontinentu, zažít ty nejautentičtější atrakce a odpočinout si v nejlepších místech.

Proč cestovat s námi na velkých a dobrodružných výpravách?

Jsme jedni z nejlepších co se týká výběru velkých dobrodružných výprav, autentických atrakcí, pohodlí při cestování a nejlepších míst k odpočinku. 

Naše cenové nabídky za velké a dobrodružné výpravy, ať to jsou individuální, pro rodiny s dětmi, pod stany, nebo po vlastní ose (self-drive) jsou mnohokrát lepší a cenově dostupnější.

Díky bezpečným a pohodlným autům SUV 4X4 se s námi dostanete na místa, kde se jiní nedostanou a navštívíte s námi autentické atrakce o kterých jiní neví. 

Maximální využití času na našich velkých a dobrodružných výpravách je samozřejmostí.

To co jiní nestihnou, nebo nezvládnou, to my stihneme a zvládneme úplně v pohodě.  


Na co se můžete těšit na této velké a dobrodružné výpravě?

První Den.

Odlet z Evropy do Afriky.


Druhý Den

Přílet z Evropy do Afriky.


Třetí Den


Čtvrtý Den


Pátý Den


Šestý Den


Sedmý Den


Osmý Den


Devátý Den


Desátý Den


Jedenáctý Den


Dvanáctý Den


Kapské Město Cape Town.

Přírodní krásy Kapského Města Cape Town, kosmopolitní chuť a bohatá kulturní rozmanitost nabízejí nadšeným cestovatelům celou řadu způsobů, jak si užít nejstarší město v Jižní Africe. Projdeme se po vrcholcích Stolové hory Table Mountain ve výšce 1 086 metrů nad mořem, kde je nádherný výhled na město, oceán a kapský poloostrov Cape Peninsula. Prozkoumáme město, včetně městských zahrad, kde se v 17. století pěstovaly potraviny pro projíždějící lodě. Prohlédneme si budovy Parlamentu Houses of Parlament, Národní Galerii South African National Gallery, Katedrálu Sv. Jiří St. Georges Cathedral a památky Náměstí Greenmarket Square. Zastavíme se na kávu a ochutnáme místní lahůdky, jako jsou biltong a koeksisters poblíž ulice Bree Street. Vydáme se na vzestupy a pády historie Kapského Města Cape Town, od Náměstí Grand Parade, kde Nelson Mandela oslovil národ po svém propuštění z vězení, až k Muzeu District Six Museum, které upozorňuje na vynucené odsunutí obyvatel této oblasti během apartheidu. Barevně vymalované domy a dlážděné ulice Bo-Kaap Street poskytují skvělé fotografické příležitosti. Návštěva obchodu s kořením je také nutností! Kapské Město Cape Town bylo v minulosti nominováno na „World Design Capital“ a důkazy o tom jsou vidět po celém městě, zejména v oblastech jako Woodstock a v ulici Bree Street. Pro milovníky umění existuje nespočet uměleckých galerií a které můžeme prozkoumat.

Na této cestě po kapském poloostrově Cape Peninsula si žijeme velkolepé atlantické pobřeží. Cesta nás povede kolem svižných přímořských předměstí Sea Point a Clifton a dále do Camps Bay s mnoha plážovými kavárnami a restauracemi. Exkluzivní osady Bakoven a Llandudno jsou také nádhernými místy po cestě do rybářské vesnice Hout Bay. Dále se budeme procházet dechberoucími křivkami Chapman's Peak Drive, které sledují skalnaté pobřeží kapského poloostrova  Cape Peninsula a odkrývají nádherný výhled do všech směrů. U Mysu Dobré naděje Cape of Good Hope, který je součástí Národního Parku Stolová Hora Table Mountain National Park, máme příležitosti vidět ptačí život. Projedeme se lanovkou k majáku Cape Point Lighthouse a zachytíme ještě kouzelnější výhledy na False Bay. Žádná návštěva kapského poloostrova Cape Peninsula by samozřejmě nebyla úplná, aniž bychom se objevili na pláži Boulders Beach a byli svědky dovádění afrických tučňáků. Vydáme se přes námořní vesnici Simon's Town, zastavíme se a projdeme se po obchodech a galeriích v zátoce Kalk a zahlédneme surfaře, kteří soupeří o nejlepší vlny v Muizenbergu. Dnešní den zakončíme procházkou po Botanické zahradě Kirstenbosch Botanical Garden na svazích Stolové hory Table Mountain. Zde můžeme obdivovat jedinečnou endemickou flóru, stejně jako rostliny z mnoha rozmanitých biomů Jižní Afriky, nebo dáme přednost plodům jiného druhu rostlin a ochutnáme vína na jednom z prémiových statků v údolí Constantia.

Vinařské oblasti Cape jsou pravděpodobně jedny z nejmalebnějších na světě, obklopené historickými městy Stellenbosch a Franschhoek, obklopené kopci pokrytými vinicemi a tyčícími se pískovcovými horami. Pouhých čtyřicet pět minut jízdy od Kapského Města Cape Town, téměř dvě stě vinařství produkuje řadu druhů červeného a bílého vína, které vyhovují všem chutím. Univerzitní město Stellenbosch je skvělým místem pro začátek. Známý místně jako Eikestad se město může pochlubit některými z nejlepších a dobře zachovaných příkladů kapsko-holandské architektury v zemi. Navštívené vinařské statky se budou lišit podle preferencí, s výjimečnými odrůdami, jako jsou Chardonnay, Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Cabernet Sauvignon, Shiraz a jedinečná místní červená Pinotage. K ochutnání je zde také mnoho vynikajících sektů Cap Classique, místní verze šampaňského. Vyrábějí se zde také jemné sýry, uzeniny a olivové oleje. Mnoho statků nabízí ochutnávky spojené s vínem. Tento region, který je považován za hlavní město potravin, je domovem některých z nejlépe hodnocených restaurací v Jižní Africe. Po obědě a závěrečné ochutnávce vín je procházka Franschhoek nutností pro každého vážného lovců suvenýrů. Pro milovníky čokolády by návštěva butiků čokolád, kde můžeme ochutnat lahodné, ručně vyráběné cukrovinky, měla být vysoko na seznamu věcí, které můžeme dělat v tomto historickém městě.

 

Třináctý Den.

Dnešní den strávíme procházkami po Stolové hoře Table Mountain a užijeme si nádherné výhledy na kapský poloostrov Cape Peninsula. Prozkoumáme samotné město, prohlédneme si budovy parlamentu Houses of Parliament, Národní Galerii South African National Gallery, Katedrálu Svatého Jiří St. George Cathedral, Náměstí Greenmarket Square a Náměstí Grand Parade, projdeme se k Muzeu District Six Museum, po ulici Bo-Kaap Street a v oblastech jako Woodstock, ulice Bree Street a East City Precinct. Vinařské oblasti jsou pravděpodobně jedny z nejmalebnějších na světě, obklopené historickými městy Stellenbosch a Franschhoek, obklopené kopci pokrytými vinicemi a tyčícími se pískovcovými horami. Navštívené vinařské statky se budou lišit podle Vašich preferencí, s výjimečnými odrůdami a k ochutnání je zde také mnoho vynikajících sektů Cap Classique, místní verze šampaňského. Tento region, který je považován za hlavní region potravin, je domovem některých z nejlépe hodnocených restaurací v Jižní Africe. Mnoho statků nabízí ochutnávky spojené s vínem, vyrábí se zde také jemné sýry, uzeniny a olivové oleje, cukrovinky a další. 

 

Čtrnáctý Den.

Dnes na projížďce po kapském poloostrově Cape Peninsula si prohlédneme velkolepé atlantické pobřeží. Cesta povede kolem přímořských předměstí Sea Point a Clifton a dále do Camps Bay. Bakoven a Llandudno jsou také nádhernými památkami, které si můžeme užit po cestě do rybářské vesnice Hout Bay. Dále budeme projíždět oblastmi Chapman's Peak Drive, které tvoří skalnaté pobřeží poloostrova a odkrývají nádherný výhled do všech směrů. U Mysu Dobré naděje Cape of Good Hope máme příležitost vidět pohádkový ptačí život, velmi zvláštní faunu a zachytíme tady také magické výhledy na False Bay. Žádná návštěva by samozřejmě nebyla úplná bez návštěvy na pláži Boulders Beach, kde budeme svědky dovádění afrických tučňáků. Vydáme se přes námořní vesnici Simon's Town, zastavíme se v obchodech a galeriích v zátoce Kalk Bay. Procházka po Botanické zahradě Kirstenbosch Botanical Garden, nabízí jedinečnou endemickou flóru, stejně jako rostliny z mnoha rozmanitých biomů Jižní Afriky. 

 

Patnáctý Den.

Po snídani a prohlídce některých částí nejstaršího města v Jižní Africe cestujeme na mezinárodní letiště Cape Town International Airport, kde nás čeká zpáteční let do Evropy.

 

Šestnáctý Den.

Přílet z Afriky do Evropy. 

Co je v cenové nabídce zahrnuto:

Mezinárodní letenka Praha - Johannesburg a Cape Town - Praha v ceně od 19 990 Kč 

Bezpečné a pohodlné auto SUV 4X4

Místní a česky mluvící průvodce

Snídaně, něco lehkého k snědku po cestě a večeře

Nejlepší místa k odpočinku 

Autentické atrakce podle itineráře

Co není v cenové nabídce zahrnuto:

Cestovní pojištění 

Výdaje pro osobní spotřebu


Cenová nabídka na jednoho nadšeného cestovatele je od Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj je od Kč


Jste více dobrodružnější povahy a troufnete si pod stany? 

Cenová nabídka na jednoho nadšeného cestovatele je od Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj je od Kč


Chcete cestovat po vlastní ose (self-drive)?

Cenová nabídka na jednoho nadšeného cestovatele je od Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj je od Kč


© Copyright Jedeme na Safari & Jedeme do Afriky 2011-2021