NA KLENOTY AFRIKY - DO ZIMBABWE & BOTSWANY & NAMIBIE & JIŽNÍ AFRIKY 

Velká a dobrodružná výprava na 17 dní & 15 dní v Zimbabwe, Botswaně, Namibii & Jižní Africe s 2 až 4 nadšenými cestovateli.

Termíny těchto velkých a dobrodružných výprav jsou k dispozici kdykoli v průběhu celého roku 2021 & 2022.

Zimbabwe - vzrušující & zázračné.

Zimbabwe je obdařeno nádhernými scenériemi a nedotčenou divočinou. Řeka Zambezi River tvoří hranici se Zambii, podél které se nachází jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády Victoria Falls. Řeka Limpopo River zase tvoří hranici s Jižní Afrikou, kde je řada žulových kopců a majestátních hor, svěžích lesů a řek východní vysočiny, až po nedotčené a klidné Národní Parky. Národní Park Mana Pools National Park, který se nachází na řece Zambezi River, nabízí vzrušující výhledy a možnosti pozorování divoké zvěře. Podél Botswany se nachází Národní Park Hwange National Park - domov posledních velkých stád afrických buvolů a slonů.

Zambie - divoká & dramatická.

Zambie je jednou z nejméně navštěvovaných, ale nejzajímavějších přírodních a kulturních destinací v jižní části Afriky. Zambie se se skládá z rozlehlé náhorní plošiny a z mnoha údolí řek s rozmanitou faunou a flórou. Na severu země v tropickém pásmu leží jezero Tanganyika Lake. Právě v Zambii vznikl koncept netradičních pěších velkých a dobrodružných výprav, způsob jak si užít tu nejdivočejší faunu a flóru v mnoha Národních Parcích. Obzvláště rozmanitý je tamní ptačí život, jeho jedinečné druhy přitahují nadšené cestovatele z celého světa. Zambie, to je stále neobjevená Afrika s nadčasovým smyslem pro divočinu.

Botswana - krásná & lákavá.

Botswana je vnitrozemský stát na jihu Afriky, sousedící s Jižní Afrikou, Namibii, Zambii a Zimbabwe. S výjimkou východní části tvoří většinu území Botswany poušť Kalahari Desert. Poušť Kalahari Desert nabízí pozoruhodný úkaz - krásnou a lákavou deltu Okavango Delta, která je napájená dešťovou vodou z míst vzdálených přes tisíc kilometrů. Botswana má všechny předpoklady pro to, aby se stala nejlepší Safari destinací pro nadšené cestovatele.

Namibie - dechberoucí & dojemná.

Namibie je příhodně pojmenovaná podle nejstarší pouště na světě - Namib Desert. Namibie leží na jihozápadním pobřeží Afriky a je známá svou rozsáhlou krajinou a nekonečnou zásobou čisté oblohy, která je ve dne zalitá sluncem a v noci plná hvězd. Namibie se může pochlubit obrovským množstvím divoké zvěře v rozmanitých krajinách Národních Parků a Přírodních Rezervací, dojemnou solnou pánví Etosha Pan v Národním Parku Etosha National Park, červenými písečnými dunami v dechberoucím Sossusvlei, osamělými plážemi podél Pobřeží Koster Skeleton Coast a nedotčenou divočinou v krajinách Damaralandu a Kaokolandu. V Namibii najdeme plno úžasných kontrastů, stačí si je jen užít.

Jižní Afrika - obdivuhodná & rozmanitá.

Jižní Afrika se nachází na jižním okraji afrického kontinentu a je ze tří stran ohraničena oceány. Ve vnitrozemí nalezneme vše, od bujných tropických lesů, přes pouště a hory, až po otevřené savany. Národní park Kruger National Park je proslulý jako přední destinace pro pozorování divoké zvěře a ptáků. Pobřeží zase nabízí obdivuhodné výhledy, písečné pláže a zalesněné útesy. Podél pobřeží lze obdivovat rozmanité mořské živočichy, od velryb až po nedotčené korálové útesy.

Vydejme se spolu pod africké slunce a prozkoumejme některé z nejkrásnějších oblastí africké divočiny na velkých a dobrodružných výpravách. Tyto velké a dobrodružné výpravy s místním a česky mluvícím průvodcem nám umožní bezpečně a pohodlně objevovat odlehlé a nedotčené oblasti afrického kontinentu, zažít ty nejautentičtější atrakce a odpočinout si v nejlepších místech.

Proč cestovat s námi na velkých a dobrodružných výpravách?

Jsme jedni z nejlepších co se týká výběru velkých dobrodružných výprav, autentických atrakcí, pohodlí při cestování a nejlepších míst k odpočinku. 

Naše cenové nabídky za velké a dobrodružné výpravy, ať to jsou individuální, pro rodiny s dětmi, pod stany, nebo po vlastní ose (self-drive) jsou mnohokrát lepší a cenově dostupnější.

Díky bezpečným a pohodlným autům SUV 4X4 se s námi dostanete na místa, kde se jiní nedostanou a navštívíte s námi autentické atrakce o kterých jiní neví. 

Maximální využití času na našich velkých a dobrodružných výpravách je samozřejmostí.

To co jiní nestihnou, nebo nezvládnou, to my stihneme a zvládneme úplně v pohodě.  

Na co se můžete těšit na této velké a dobrodružné výpravě?

Prohlídku Města City Of Victoria Falls & Plavbu lodí na Řece Zambezi River & Viktoriiny Vodopády Victoria Falls & Prohlídku Města City Of Kasane & Plavbu lodí na Řece Chobe River & Pozorování divoké zvěře v Národním Parku Chobe National Park & Vodopády Popa Falls & Pozorování divoké zvěře v Národním Parku Mahango National Park & Poušť Kalahari Desert & Meteorit Hoba Meteorite & Jezero Otjikoto Lake & Majestátní Pohoří Otavi Mountain & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Onguma Game Reserve & Pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park & Pevnost Namutoni Fort & Pánev Etosha Pan & Pohádkový Les Moringa Fairy Tale Forest & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Hobatere Game Reserve & Kmen Himba Tribe & Poušť Namib Desert & Krajiny Damaralandu & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Palmwag Game Reserve & Čedičové Varhany Organ Pipes & Spálenou Horu Burnt Mountain & Kmen Damara Tribe & Skalní Rytiny Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art & Pohoří Brandberg Mountain & Pobřeží Koster Skeleton Coast & Lišejníkové Pláně Lichens Fields & Prohlídku Města City Of Swakopmund & Plavbu Lodí Catamaran Cruise & Lagunu Walvis Bay Lagoon & Prohlídku Města City Of Wlavis Bay & Dunu 7 Dune 7 & Národní Park Namib-Naukluft National Park & Měsíční Krajinu Moon Landscape & Žijící Fosilii Welwitschia mirabilis & Údolí Řeky Kuiseb River Valley & Údolí Řeky Gaub River Valley & Obratník Kozoroha Tropic Of Capricorn & Pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci We Kebi Game Reserve & Pánve Deadvlei & Hiddenvlei & !Naravlei & Ostrichvlei & Sossusvlei & Dunu Elim Dune & Kaňon Sesriem Canyon & Zahradní Cestu Garden Route Pohoří Tirasberg Mountain & Divoké Koně Wild Horses v Poušti Namib Desert & Pobřeží Koster Skeleton Coast & Diaz Point & Prohlídku Města City Of Lüderitz & Prohlídku Města Duchů Kolmanskop Ghost Town & Kaňon Rybí Řeky Fish River Canyon & Národní Park Richtersveld National Park & Řeku Orange River & Prohlídku Kapského Města Cape Town & Africké Tučňáky African Penguins na Pláži Boulders Beach & Národní Park Stolová Hora Table Mountain National Park & Přírodní Rezervaci Mys Dobré Naděje Cape Of Good Hope Nature Reserve & Zahrady Kirstenbosch Gardens & Vinice Stellenbosch Winery

První den.

Odlet z Evropy do Afriky.

Druhý den.

Přílet z Evropy do Afriky. 

Po příletu do Zimbabwe na mezinárodní letiště Victora Falls International Airport se vydáme do města City Of Victoria Falls. Po prohlídce tohoto města odpoledne vyjedeme na plavbu lodí, kde budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř podél břehů řeky Zambezi River a také si užit západ slunce v těchto velkolepých krajinách Národního Parku Victoria Falls National Park. První noc v Africe si odpočineme v PheZulu Safari Lodge. 

Třetí den.

Po snídani se projdeme deštným pralesem s mnoha krásnými vyhlídkami, budeme svědky tohoto přírodního úžasu, této dramaticky krásné podívané Viktoriiných vodopádů Victoria Falls a zjistíme, proč jsou jedním ze sedmi přírodních divů světa. Po příjezdu do Botswany a krátké prohlídce města City Of Kasane odpoledne vyjedeme na plavbu lodí, kde budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř podél břehů řeky Chobe River a také si užit západ slunce v těchto velkolepých krajinách Národního Parku Chobe National Park. V Botswaně si odpočineme v Old House.

Budeme mít jedinečnou možnost dvanácti až třinácti minutového letu helikoptérou nad jedním ze sedmi divů světa - Viktoriiny vodopády Victoria Falls za příplatek od 2 790 Kč.

Národní Park Chobe National Park.

Na severovýchodě delty Okavango Delta leží řeka Linyanti River, která je součástí Národního Parku Chobe National Park. Krásu této krajiny podtrhuje kanál Savute Channel, přeliv Selinda Spillway, spojující systémy řek Okavango a Linyanti Rivers, produktivní mokřad Linyanti Swamp a rozsáhlé lesy Mopane Woodlands. Tyto krajiny, spolu s mnoha rozmanitými močály, vodními toky, říčními i suchými lesy a loukami jsou proslulá jednou z největších koncentrací slonů v Africe, významnou koncentrací predátorů, a také výskytem vzácných antilop. Stručně řečeno, je to jedna z nejdůležitějších a nejrozsáhlejších oblastí divočiny v Botswaně, která tvoří úžasný kontrast oproti deltě Okavango Delta.

Čtvrtý den.

Při východu slunce se vydáme na ranní pozorování divoké zvěře v Národním Parku Chobe National Park, který je domovem největší koncentrace slonů v Africe a během období such, obrovská stáda slonů přicházejí k řece Chobe River uhasit jejich žízeň. Národní Park Chobe National Park také přitahuje lvy, levharty, hyeny a divoké psy. Odpoledne pokračujeme do Namibie do oblastí regionů Kavango a Zambezi Regions, kde dominují velké naplaveninové oblasti podél řek Okavango, Chobe a Zambezi Rivers. Po cestě uvidíme také mnoho tradičních chýší, které se stále používají k bydlení v běžném životě místních lidí. Odpoledne navštívíme vodopády Popa Falls, kde si užijeme západ slunce v těchto velkolepých krajinách poblíž Národního Parku Bwabwata National Park. Místo, kde si odpočineme, Shametu River Lodge nám nabízí krásný výhled přes řeku Okavango River na jinou část Národního Parku Bwabwata National Park - Buffalo Game Park.

Pátý den.

Při výhodu slunce se vydáme na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Bwabwata National Park - Mahango Game Park, který je jedním z nejmenších Národních Parků Namibie, zato návštěva bude odměnou, pokud jde o pozorování divoké zvěře a ptáků. Mahango Game Park se může pochlubit různými vzácnými druhy antilop, které nejsou k vidění v jiných částech Namibie. Odpoledne cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst v Namibii, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě - Hoba Meteorite. Přírodní Rezervace Onguma Game Reserve a jejich lodžie mají krásný výhled na vodní napajedla, která poskytují skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků.

Šestý den.

Národní Park Etosha National Park, je známý svým obrovským množstvím a rozmanitostí divoké zvěře, ptáků a jedinečných krajin jako je dojemná solná pánev Etosha Pan, nebo Pohádkový les Moringa Fairy Tale Forest. Po večeři se vypravíme na noční pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Hobatere Game Reserve, která také bude místem pro náš odpočinek. 

Národní Park Etosha National Park.

Jedním z nejznámějších míst Namibie je rozlehlý Národní Park Etosha National Park, jehož součástí je dojemná solná pánev Etosha Pan. Před mnoha lety to bylo jezero, ale geologický posun způsobil, že řeka Kunene River změnila svůj tok a voda v jezeře vyschla, takže dnes její vyprahlý bílý povrch napájí jen několik menších řek, zřídka ji částečně, nebo úplně zaplaví a může tak přilákat obrovská hejna plameňáků a dalších ptáků. Zatímco její povrch je slaný a bez života, na okrajích jej obklopuje překvapivě velké množství typů vegetace a řada vodních pramenů, které jsou během období suchých měsíců vhodnými místy pro pozorování divoké zvěře a ptáků.

Sedmý den.

Po ranní vyjížďce na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park navštívíme kmen Himba Tribe. Tito lidé po staletí dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečnosti. Odpoledne odjíždíme do krajin Damaralandu, domovů ikonických druhů savců - pouštních lvů, pouštních nosorožců černých a pouštních slonů. V pozadí pohoří Brandberg Mountain v Damaralandu, jedné z nejvíce geologicky rozmanitých oblastí strávíme dnešní odpoledne, kde se seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Bushmen Rock Art. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani dva zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes. Dnešní noc si odpočineme v "Místech červených skal" Palmwag Lodge & Game Reserve.

 Krajiny Damaralandu & Kaokolandu.

Drsné a skalnaté krajiny severozápadní části Namibie se vyznačují údolími a suchými koryty řek, které si razí cestu hlubokými roklemi a starodávnými geologickými rysy. Ploché hory, větrem vytesané pískovcové útesy, široká údolí a samotné říční soutěsky připomínají mnohem vlhčí minulost, kdy krajiny vytvářely srážky a trvalé řeky. Dramatičnost a vznešenost krajin je ještě umocněna střetáváním ikonických druhů savců - pouštních lvů, pouštních nosorožců černých a pouštních slonů. 

Osmý den.

V pozadí pohoří Brandberg Mountain v Damaralandu, jedné z nejvíce geologicky rozmanitých oblastí strávíme dnešní dopoledne, kde se seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Bushmen Rock Art. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani dva zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain a Čedičové varhany Organ Pipes . Odpoledne opouštíme krajiny Damaralandu a odjíždíme k Pobřeží Koster. Cesta nás dále povede po solných cestách a kolem vraků lodí, které leží na jednom z nejdramatičtějších pobřeží na světě - Pobřeží Koster Skeleton Coast. Cestou prozkoumáme největší Lišejníkové pláně na světě Lichens Fields. Po příjezdu do města City Of Swakopmund, směsi německé architektury a africké atmosféry, si odpočineme jednu noc u Pobřeží Koster Skeleton Coast v nejstarším a nejlepším hotelu v Namibii v Hansa Hotel.

Pobřeží Koster Skeleton Coast.

Nekonečné výhledy pokryté pláněmi, starými údolími, drsnými vrcholy rámují jedno z nedramatičtějších pobřeží na světě. I když tuto pověst má toto pobřeží zřejmě zaslouženě, Pobřeží Koster Skeleton Coast v sobě skrývá ještě mnohem více. Nejspolehlivějším, i když minimalistickým zdrojem vody pro většinu tohoto pobřeží je známá namibijská mlha. S její pomocí se zde daří udržovat život. S tamními podmínkami se dokáží vypořádat zástupci kmene Himba Tribe, kteří zaujmou neobvyklými kroji, zajímavými účesy a dodržováním tradičního způsobu života. Pobřeží je pusté, poseté velrybími kostmi a vraky lodí. Proto není divu, že se mu říká Pobřeží Koster Skeleton Coast.

Devátý den.

Při ranní plavbě lodí Catamaran Cruise si vychutnáme šumivé víno a čerstvé namibijské ústřice při pozorování lachtanů, delfínů a mořských ptáků. Více než 80% afrických plameňáků se vyskytuje v laguně Walvis Bay Lagoon.

Desátý den.

Dnes ráno opouštíme Pobřeží Koster Skeleton Coast a cestujeme pustými vlnitými kopci přes Obratník Kozoroha Tropic Of Capricorn a přes dvě geologicky fascinující údolí, Údolí řeky Gaub River Valley a Údolí řeky Kuiseb River Valley v srdci Národního Parku Namib-Naukluft National Park, který je známý svou rozmanitostí pouštních druhů rostlin a zvěře. Uvidíme Žijící fosilii Welwitschia mirabilis a dramatickou Měsíční krajinu Moon Landscape. Dnešní noc si odpočineme v We Kebi Safari Lodge, která nás za soumraku odmění krásnými výhledy na okolní hory.

Jedenáctý den.

První paprsky východu slunce barví písečné duny do oranžova kontrastující s bledě modrou oblohou a bílými pánvemi Deadvlei, Hiddenvlei, !Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei. Navštívíme tyto kouzelné pánve, zaplněné pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab River náhle ukončila svůj tok. Na zpáteční cestě se zastavíme na procházku v hluboce vytvarované erozí rokli kaňonu Sesriem Canyon. Odpoledne cestujeme dále na sever přes oblast známou jako “Zahradní cesta” Garden Route pouště Namib Desert, dechberoucími scenériemi pohoří Tirasberg Mountain. Cestou do města City Of Lüderitz se zastavíme v Garubu, kde budeme pozorovat divoké koně Wild Horses pouště Namib Desert. Po příjezdu k Pobřeží Koster Skeleton Coast navštívíme Diaz Point. Naše místo k odpočinku je Alte Villa v pobřežním městě City Of Lüderitz, známém svou bohatou historií a jedinečnou architekturou. 

Budeme mít jedinečnou možnost hodinového letu horkovzdušným balónem nad nejstarší poušti světa - Namib Desert za příplatek od 9 990 Kč.

Pánve oblasti Sossusvlei.

Tato skupinka pěti pánví vděčí za svou existenci občasnému toku řeky Tsauchab River. Sossusvlei ve skutečnosti znamená "Pánve, kde se voda shromažďuje v dobrých dešťových sezónách a může nějakou dobu přetrvávat". Přístup k pánvím je velkolepě lemován některými z nejvyšších písečných dun na světě. Jejich přírodní krása a naprostá majestátnost přitahuje nadšené cestovatele z celého světa. 

Budeme mít jedinečnou možnost dvouhodinového letu letadlem Cessna 210 nad nejstarší poušti světa - Namib Desert za příplatek od 5 790 Kč.

Dvanáctý den.

Dnes ráno se projdeme v Městě duchů Kolmanskop Ghost Town. Kdysi kosmopolitní město plné života, dokud nedošly diamanty a dnes stojící jako strašidelný památník připomínající prosperující minulost. Pokračujeme do naší lodžie, kde si odpočineme jednu noc, která se nachází “Na okraji věčnosti”, kde se odpoledne se projdeme podél hřebene Kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon. Užijeme si tento přírodní úkaz, nejstarší na světě.

Třináctý den.

Po snídani odjíždíme z Fish River Lodge a pokračujeme do nejstaršího města Jižní Afriky, Kapského Města Cape Town, které nabízí řadu způsobů jak poznat přírodní krásy, kosmopolitní chuť a bohaté kulturní rozmanitosti. Poslední tři noci v Africe si odpočineme v Liberty Lodge.

Kapské Město Cape Town.

Přírodní krásy Kapského Města Cape Town, kosmopolitní chuť a bohatá kulturní rozmanitost nabízejí nadšeným cestovatelům celou řadu způsobů, jak si užít nejstarší město v Jižní Africe. Projdeme se po vrcholcích Stolové hory Table Mountain ve výšce 1 086 metrů nad mořem, kde je nádherný výhled na město, oceán a kapský poloostrov Cape Peninsula. Prozkoumáme město, včetně městských zahrad, kde se v 17. století pěstovaly potraviny pro projíždějící lodě. Prohlédneme si budovy Parlamentu Houses of Parlament, Národní Galerii South African National Gallery, Katedrálu Sv. Jiří St. Georges Cathedral a památky Náměstí Greenmarket Square. Zastavíme se na kávu a ochutnáme místní lahůdky, jako jsou biltong a koeksisters poblíž ulice Bree Street. Vydáme se na vzestupy a pády historie Kapského Města Cape Town, od Náměstí Grand Parade, kde Nelson Mandela oslovil národ po svém propuštění z vězení, až k Muzeu District Six Museum, které upozorňuje na vynucené odsunutí obyvatel této oblasti během apartheidu. Barevně vymalované domy a dlážděné ulice Bo-Kaap Street poskytují skvělé fotografické příležitosti. Návštěva obchodu s kořením je také nutností! Kapské Město Cape Town bylo v minulosti nominováno na „World Design Capital“ a důkazy o tom jsou vidět po celém městě, zejména v oblastech jako Woodstock a v ulici Bree Street. Pro milovníky umění existuje nespočet uměleckých galerií a které můžeme prozkoumat.

Na této cestě po kapském poloostrově Cape Peninsula si žijeme velkolepé atlantické pobřeží. Cesta nás povede kolem svižných přímořských předměstí Sea Point a Clifton a dále do Camps Bay s mnoha plážovými kavárnami a restauracemi. Exkluzivní osady Bakoven a Llandudno jsou také nádhernými místy po cestě do rybářské vesnice Hout Bay. Dále se budeme procházet dechberoucími křivkami Chapman's Peak Drive, které sledují skalnaté pobřeží kapského poloostrova  Cape Peninsula a odkrývají nádherný výhled do všech směrů. U Mysu Dobré naděje Cape of Good Hope, který je součástí Národního Parku Stolová Hora Table Mountain National Park, máme příležitosti vidět ptačí život. Projedeme se lanovkou k majáku Cape Point Lighthouse a zachytíme ještě kouzelnější výhledy na False Bay. Žádná návštěva kapského poloostrova Cape Peninsula by samozřejmě nebyla úplná, aniž bychom se objevili na pláži Boulders Beach a byli svědky dovádění afrických tučňáků. Vydáme se přes námořní vesnici Simon's Town, zastavíme se a projdeme se po obchodech a galeriích v zátoce Kalk a zahlédneme surfaře, kteří soupeří o nejlepší vlny v Muizenbergu. Dnešní den zakončíme procházkou po Botanické zahradě Kirstenbosch Botanical Garden na svazích Stolové hory Table Mountain. Zde můžeme obdivovat jedinečnou endemickou flóru, stejně jako rostliny z mnoha rozmanitých biomů Jižní Afriky, nebo dáme přednost plodům jiného druhu rostlin a ochutnáme vína na jednom z prémiových statků v údolí Constantia.

Vinařské oblasti Cape jsou pravděpodobně jedny z nejmalebnějších na světě, obklopené historickými městy Stellenbosch a Franschhoek, obklopené kopci pokrytými vinicemi a tyčícími se pískovcovými horami. Pouhých čtyřicet pět minut jízdy od Kapského Města Cape Town, téměř dvě stě vinařství produkuje řadu druhů červeného a bílého vína, které vyhovují všem chutím. Univerzitní město Stellenbosch je skvělým místem pro začátek. Známý místně jako Eikestad se město může pochlubit některými z nejlepších a dobře zachovaných příkladů kapsko-holandské architektury v zemi. Navštívené vinařské statky se budou lišit podle preferencí, s výjimečnými odrůdami, jako jsou Chardonnay, Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Cabernet Sauvignon, Shiraz a jedinečná místní červená Pinotage. K ochutnání je zde také mnoho vynikajících sektů Cap Classique, místní verze šampaňského. Vyrábějí se zde také jemné sýry, uzeniny a olivové oleje. Mnoho statků nabízí ochutnávky spojené s vínem. Tento region, který je považován za hlavní město potravin, je domovem některých z nejlépe hodnocených restaurací v Jižní Africe. Po obědě a závěrečné ochutnávce vín je procházka Franschhoek nutností pro každého vážného lovců suvenýrů. Pro milovníky čokolády by návštěva butiků čokolád, kde můžeme ochutnat lahodné, ručně vyráběné cukrovinky, měla být vysoko na seznamu věcí, které můžeme dělat v tomto historickém městě.

Čtrnáctý den. 

Dnešní den strávíme procházkami po Stolové hoře Table Mountain a užijeme si nádherné výhledy na kapský poloostrov Cape Peninsula. Prozkoumáme samotné město, prohlédneme si budovy parlamentu Houses of Parliament, Národní Galerii South African National Gallery, Katedrálu Svatého Jiří St. George Cathedral, Náměstí Greenmarket Square a Náměstí Grand Parade, projdeme se k Muzeu District Six Museum, po ulici Bo-Kaap Street a v oblastech jako Woodstock, ulice Bree Street a East City Precinct. Vinařské oblasti jsou pravděpodobně jedny z nejmalebnějších na světě, obklopené historickými městy Stellenbosch a Franschhoek, obklopené kopci pokrytými vinicemi a tyčícími se pískovcovými horami. Navštívené vinařské statky se budou lišit podle Vašich preferencí, s výjimečnými odrůdami a k ochutnání je zde také mnoho vynikajících sektů Cap Classique, místní verze šampaňského. Tento region, který je považován za hlavní region potravin, je domovem některých z nejlépe hodnocených restaurací v Jižní Africe. Mnoho statků nabízí ochutnávky spojené s vínem, vyrábí se zde také jemné sýry, uzeniny a olivové oleje, cukrovinky a další. 

Patnáctý den. 

Dnes na projížďce po kapském poloostrově Cape Peninsula si prohlédneme velkolepé atlantické pobřeží. Cesta povede kolem přímořských předměstí Sea Point a Clifton a dále do Camps Bay. Bakoven a Llandudno jsou také nádhernými památkami, které si můžeme užit po cestě do rybářské vesnice Hout Bay. Dále budeme projíždět oblastmi Chapman's Peak Drive, které tvoří skalnaté pobřeží poloostrova a odkrývají nádherný výhled do všech směrů. U Mysu Dobré naděje Cape of Good Hope máme příležitost vidět pohádkový ptačí život, velmi zvláštní faunu a zachytíme tady také magické výhledy na False Bay. Žádná návštěva by samozřejmě nebyla úplná bez návštěvy na pláži Boulders Beach, kde budeme svědky dovádění afrických tučňáků. Vydáme se přes námořní vesnici Simon's Town, zastavíme se v obchodech a galeriích v zátoce Kalk Bay. Procházka po Botanické zahradě Kirstenbosch Botanical Garden, nabízí jedinečnou endemickou flóru, stejně jako rostliny z mnoha rozmanitých biomů Jižní Afriky. 

Šestnáctý den.

Po snídani a prohlídce některých částí nejstaršího města v Jižní Africe cestujeme na mezinárodní letiště Cape Town International Airport, kde nás čeká zpáteční let do Evropy. 

Sedmnáctý den.

Přílet z Afriky do Evropy. 

Co je v cenové nabídce zahrnuto:

Mezinárodní letenka Praha - Victoria Falls a Cape Town - Praha v ceně od 19 990 Kč 

Bezpečné a pohodlné auto SUV 4X4

Místní a česky mluvící průvodce

Snídaně, něco lehkého k snědku po cestě a večeře

Nejlepší místa k odpočinku 

Autentické atrakce podle itineráře

Cestovní vízum do Zimbabwe a Namibie

Co není v cenové nabídce zahrnuto:

Cestovní pojištění 

Výdaje pro osobní spotřebu

Cenová nabídka na jednoho nadšeného cestovatele je od 117 990 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj je od 8 490 Kč

© Copyright Jedeme na Safari & Jedeme do Afriky 2011-2021