DO PRAVÉ DIVOČINY - DO BOTSWANY 

Velká a dobrodružná výprava na 10 dní & 8 dní v Botswaně s 2 až 4 nadšenými cestovateli.

Termíny těchto velkých a dobrodružných výprav jsou k dispozici kdykoli v průběhu celého roku 2021 & 2022.

Botswana - krásná & lákavá.

Botswana je vnitrozemský stát na jihu Afriky, sousedící s Jižní Afrikou, Namibii, Zambii a Zimbabwe. S výjimkou východní části tvoří většinu území Botswany poušť Kalahari Desert. Poušť Kalahari Desert nabízí pozoruhodný úkaz - krásnou a lákavou deltu Okavango Delta, která je napájená dešťovou vodou z míst vzdálených přes tisíc kilometrů. Botswana má všechny předpoklady pro to, aby se stala nejlepší Safari destinací pro nadšené cestovatele.

Vydejme se spolu pod africké slunce a prozkoumejme některé z nejkrásnějších oblastí africké divočiny na velkých a dobrodružných výpravách. Tyto velké a dobrodružné výpravy s místním a česky mluvícím průvodcem nám umožní bezpečně a pohodlně objevovat odlehlé a nedotčené oblasti afrického kontinentu, zažít ty nejautentičtější atrakce a odpočinout si v nejlepších místech.

Proč cestovat s námi na velkých a dobrodružných výpravách?

Jsme jedni z nejlepších co se týká výběru velkých dobrodružných výprav, autentických atrakcí, pohodlí při cestování a nejlepších míst k odpočinku. 

Naše cenové nabídky za velké a dobrodružné výpravy, ať to jsou individuální, pro rodiny s dětmi, pod stany, nebo po vlastní ose (self-drive) jsou mnohokrát lepší a cenově dostupnější.

Díky bezpečným a pohodlným autům SUV 4X4 se s námi dostanete na místa, kde se jiní nedostanou a navštívíte s námi autentické atrakce o kterých jiní neví. 

Maximální využití času na našich velkých a dobrodružných výpravách je samozřejmostí.

To co jiní nestihnou, nebo nezvládnou, to my stihneme a zvládneme úplně v pohodě.  

Na co se můžete těšit na této velké a dobrodružné výpravě?

Prohlídku Města City Of Maun & Okavango Deltu & Kalahari Poušť 

První Den.

Odlet z Evropy do Afriky.

Druhý Den.

Po příletu do Botswany na mezinárodní letiště Maun International Airport se vydáme do města City Of Maun, které tvoří jižní část Okavango Delty. Crocodile Camp, místo našeho odpočinku leží na břehu řeky Thamalakane River, jedno z nejlepších míst na pozorování ptáků. 

Třetí & Čtvrtý Den.

Okavango Delta.

Okavango Delta. 

Jinde na světě jednoduše neexistuje nic jako Okavango Delta, která je napájená dešťovou vodou z míst vzdálených přes tisíc kilometrů, než se rozšíří do jednoho z největších vnitrozemských systémů delty na světě, do oblasti 15 000 čtverečních kilometrů plné lagun, bažin a ostrovů. Život zde je tak bohatý, že kromě své výjimečné krásy, je také považován za jednu z nejdůležitějších afrických Přírodních Rezervací MoremiGame Reserve. V jeho klidném, vodnatém srdci, si lze představit svět bez lidských dopadů a skutečně ocenit vyvážený ekosystém.

Pátý Den.

 Po snídani cestujeme na východ do fascinujících krajin solných pánví Makgadikgadi Pans, jedněch z největších vnitrozemských pánví na světe. Užijeme si tento geologicky fenomén, jejich krásu, jejich odlehlost a nedostupnost. 

Poušť Kalahari Desert.

Směrem do střední části Botswany se nachází obrovská poušť Kalahari Desert, největší a nepřerušený pás písku na světě. Shora plochý, zjevně nevýrazný povrch, vypadá místy bez života, ale ve skutečnosti je domovem mnoha rostlin, zvěře a lidí, kteří se úspěšně přizpůsobili životu v tomto drsném prostředí. Poušť Kalahari Desert je nesprávně pojmenována, ve skutečnosti se totiž nejedná o poušť, ale jedná se o suchou savanu s rozmanitými ekosystémy na jejich okrajích. Její obrovské jemně zvlněné písečné duny pokryté vegetací a protínány starými říčními údolími během jarních dešťů, vytvářejí zázrak nekonečných pastvin čerstvých, výživných trav, které přitahují velké koncentrace antilop, následované predátory. Poušť Kalahari Desert se svým výrazným kontrastem oproti zeleným regionům řek Okavango a Chobe River významně přispívá k již tak ohromující kráse Botswany. 

Šestý Den.

Sedmý Den.

Osmý Den.

Národní Park Chobe National Park.

Na severovýchodě delty Okavango Delta leží řeka Linyanti River, která je součástí Národního Parku Chobe National Park. Jedinečnost oblasti podtrhuje kanál Savute Channel, přeliv Selinda Spillway, spojující systémy řek Okavango a Linyanti Rivers, produktivní mokřad Linyanti Swamp a rozsáhlé lesy Mopane Woodlands. Tato místa spolu s mnoha rozmanitými močály, vodními toky, říčními i suchými lesy a loukami jsou proslulá jednou z největších koncentrací slonů v Africe, významnou koncentrací predátorů, a také výskytem vzácných antilop. Stručně řečeno, je to jedna z nejdůležitějších a nejrozsáhlejších oblastí divočiny v Botswaně, která tvoří úžasný kontrast oproti deltě Okavango Delta.

Devátý Den.

Desátý Den.

Přílet z Afriky do Evropy.

Co je v cenové nabídce zahrnuto:

Mezinárodní letenka Praha - Maun, Kasane a Kasane, Maun - Praha v ceně od 19 990 Kč 

Bezpečné a pohodlné auto SUV 4X4

Místní a česky mluvící průvodce

Snídaně, něco lehkého k snědku po cestě a večeře

Nejlepší místa k odpočinku 

Autentické atrakce podle itineráře

Co není v ceně zahrnuto:

Cestovní pojištění 

Výdaje pro osobní spotřebu

Cenová nabídka na jednoho nadšeného cestovatele je od Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj je od Kč

© Copyright Jedeme na Safari & Jedeme do Afriky 2011-2021